Výhled od sochy sv. Jana Nepomuckého

 

Kraj: Středočeský

 

Okres: Příbram

 

GPS souřadnice: 49.7466211N, 14.3641061E

 

Vyhlídkové místo naleznete zde: https://mapy.cz/s/gesukecake

 

Dnes vás zavedu na jedno z nejkrásnějších míst, které jsem objevil při svých toulkách v okolí Slap. Zavedu na vyhlídkové místo u sochy sv. Jana Nepomuckého, odkud je parádní výhled na Slapy a okolní kopečky. A ten klid, ten tu je parádní.

Tlapkal jsem ve stínu mladých buků po zpevněné lesní cestě. Na obloze zářil kamarád Puňťa, do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně a mne se tlapkalo, jedna radost. Co chvilku jsem se zastavil u kamaráda broučka, co chvilku jsem se prosvištěl s kamarádem čmeldou či kámoškou včelkou. Den byl jako malovaný a já jsem se rozhodl, že si ho pořádně užiji.

Užíval jsem si krásného dne po boku člobrdice. Tlapkal jsem nádhernou přírodou, tlapkal jsem voňavým lesem. Co chvilku jsem zasvištěl na průzkum tajemné pěšinky, ale žádná nevedla daleko od cesty. Hledal jsem stopy mých lesních kámošů, ale k mému překvapení jsem žádné neobjevil. Jak je to možné, to mi dodnes kebule nebere. Vždyť na ták krásném místě by bylo hodně zvláštní, kdyby žádní mí lesní kámoši nežili.

S kebulí plnou myšlenek tlapkal jsem stále za famfrňákem. Prohlížel jsem si přírodu, poslouchal jsem zpěv kamarádů ptáčků. Netrvalo dlouho a po své levé tlapce zmerčil jsem pěšinku. Pěšinku vyšlapanější než vyšlapanou. Pěšinku, která je hojně využívaná.

Jen co jsem zmerčil pěšinku, tlapky se daly do pohybu a já svištěl rychleji než rychle, kupředu přímo za famfrňákem. Míjel jsem stromy, míjel jsem keře. Ušadla mi létala na kebuli, chvost se vrtěl radostí a já svištěl, jak nejrychleji jsem mohl neznámo kam.

Svištěl jsem ták rychle, že se mi prášilo od tlapek. Najednou, zničehonic, stín, kterým jsem dosud svištěl, zmizel. Les, ve kterém jsem dosud byl, byl tentam. Tlapky mne zanesly na místo zvláštnější než zvláštní. Na místo, kde měkoučká pěšinka zmizela stejně rychle jako les a stín. Dosvištěl jsem na místo, které mi vzalo vítr z kožíšku.

Tlapky mne zanesly na místo krásnější než krásné. Stál jsem na skále na pěšince pokryté pískem a kamínky. Merčil jsem lesy, merčil jsem kopečky, merčil jsem spoustu vodičky. Stál jsem na skále a koukal do dálky daleké. Stál jsem na skále, kde kamarádi ptáčci pěli písně krásnější než krásné. Stál jsem na místě ták krásném, že se mi nechtělo ani pokračovat dál.

Sednul jsem si na skále a kochal se výhledem. Zaposlouchaný do zpěvu kamarádů ptáčků jsem si užíval chvíli tady a teď. Už ani nevím, jak dlouho jsem jen tak seděl a odpočíval, když přímo přede mnou proletěl kamarád motýl. Jak tak letěl, zaujal mou pozornost a já se podíval směrem, kterým odlétal. Otočil jsem kebuli a zmerčil jsem sochu větší než velkou. Zmerčil jsem sochu sv. Jana Nepomuckého, stojící mezi lesem a parádní vyhlídkou. Jak je možné, že jsem si jí nevšiml při vstupu na skálu, to je mi záhadou. Ale byla tam, na krásném místě. Na místě, které se jen tak nevidí.

To vám štěknu, kamarádi, opět jsem objevil místo krásnější než krásné. A byť jsem se k vodičce nedostal, vůbec mi to nevadilo. Byl jsem moc rád, že tu mohu být, že se mohu kochat výhledem a užívat si klidu, který se užije málokde.

Až se vydáte v mých stopách a nebudete vědět co dál, koukněte na mé starší články z okolí. Na Slapech jsem objevil spoustu krásných míst a dokonce jsem tu poznal nové kámoše z TEPfactoru, místa, kde si každý člobrda může užít na vlastní kůži to, co zažívají soutěžící v Pevnosti Boyard. Člobrdici a člobrdovi se u mých nových kámošů moc líbilo a těší se, až se na místo opět vrátí. Zažít TEPfactor je podle člobrdice a člobrdy nezapomenutelný zážitek. A podle mne také. Už dlouho mne totiž nikdo nevydrbal tak, jako mí noví kámoši.


Tip na ubytování a zážitek


Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování či netradiční zážitek v blízkosti, zastavte se v TEPfactor Slapy. Nejen že si tu můžete zahrát hru na motivy pevnosti Boyard, ale také se tu můžete ubyvat v plážových domcích.