Vyhlídkové místo u štoly Josef

 

Kraj: Středočeský

 

Okres: Příbram

 

GPS souřadnice: 49.7286406N, 14.3496547E

 

Vyhlídkové místo naleznete zde: https://mapy.cz/s/natunuloto

 

Dnes vám štěknu o místě, kde má jeden svět jako na tlapce. Místě krásném, s parádním výhledem na Slapy. A o jakém místě konkrétně vám dnes štěknu? No přeci o vyhlídkovém místě jen co by pro kostičku doběhl od štoly Josef.

Byl krásný letní den. Puňťa zářil na obloze a já se toulal okolím Slap. Vodičku jsem cítil na každém kroku a moc jsem toužil, abych si mohl pořádně smočit kožíšek.

Svištěl jsem hlubokým lesem ve stínu majestátních buků zaposlouchaný do koncertu kamarádů ptáčků. Úžasný zpěv mých lesních kámošů doprovázelo zurčení potůčku, který mne skoro celou cestu lesem doprovázel.

Svištěl jsem po měkoučké lesní cestě v lesním údolí. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostly ve stínu buků netykavky. Květiny, se kterými zanedlouho bude pořádná legranda. Kde nerostly netykavky, kvetlo maliní a ostružiní. Kde kvetlo maliní a ostružiní, tam poletovali včelky.

Svištěl jsem nádherným hlubokým lesem a připadal si jako v pohádce. Už ani nevím, jak dlouho jsem svištěl, když jsem se přistihl, že tlapkám jen mrňousek před člobrdicí a spokojeně si do kroku vrtím chvostem. Čím spokojenější jsem byl, tím rychleji jsem chvostem vrtěl. Čím rychleji jsem chvostem vrtěl, tím pomaleji jsem tlapkal. Ve chvíli, kdy jsem tlapkal tempem tlapka tlapku mine, měkoučká lesní cesta začala se pomalu zvedat.

Tlapkal jsem do mírného kopečka, protlapkal jsem za závoru a najednou jsem tlapkal po zpevněné cestě. Po levé tlapce jsem měl dům, který něco povídal, po pravé tlapce parádní krpál.

Jen pár kroků jsem od závory utlapkal a dotlapkal jsem k asfaltce. Po levé tlapce jsem zmerčil ceduli. Se zvědavostí mne vlastní, začal jsem si ceduli prohlížet. Užuž jsem jí měl v merku celou, když jsem zvedl kebuli a nad cedulí, skoro nad mou kebulí, zmerčil jsem vozík, který znám jen z dolů.

Zmerčil jsem těžký kovový vozík, který si jen tak poletoval nad cedulí. To vám štěknu, kamarádi, já se ták lekl, až jsem si sedl. Jen co jsem si sednul, už jsem zase stál. Doštěklo mi totiž, že by mi vozík mohl přistát na kebuli. A to já bych děsně nerad. Jen co jsem si stoupnul, zmerčil jsem stojan, který vozík ve vzduchu drží. V tu chvíli se mi ták ulevilo, že jsem se zase posadil.

Už nevím, jak dlouho jsem seděl a vzpamatovával se z leknutí. Vzpomínám si, že mne probrala svěží vůně vodičky, kterou do mého famfrňáku donesl kámoš větříček. A že to byla vůně parádnější než parádní.

Se svěží vůní vodičky ve famfrňáku vyskočil jsem na všechny čtyři a upaloval do míst, odkud větřík foukal. Přesvištěl jsem asfaltku, vysvištěl jsem po pěšince do mírného kopečka a v mžiku jsem opět seděl.

Seděl jsem na kopečku a nestačil valit očadla. Tlapky mne donesly na místo, kde má jeden svět jako na tlapce. Na místo o kterém se mi ani nesnilo, že by mne na něj mohly tlapky zanést. Jak mne na něj tlapky zanesly a očadla se rozhlédla, posadil jsem se údivem. Seděl jsem na písku vedle pařezu a koukal do dálky daleké. Merčil jsem kemp, merčil jsem člobrdy ve vodičce. Merčil jsem louky a lesy, kopečky a pastviny.

Seděl jsem na vyhlídce krásnější než krásné. Na vyhlídce, kde má jeden svět jako na tlapce. Objevil jsem místečko, které se mi ani nechtělo opouštět. Ale v záři paprsků kamaráda Puňti nikdy nevydržím dlouho. Vždy hledám stín.  Jenže kde vzít stín a nevracet se stejnou cestou zpět, to jsem nevěděl.

Seděl jsem na vyhlídce a kochal se výhledem. Energie jsem měl na rozdávání, ale toulat se, to už se mi nechtělo. Věděl jsem, že další takhle krásné místo jen tak nenajdu.

Přátelé a kamarádi, až se na tuto vyhlídku vydáte a nebudete vědět, kam by, zajděte za mými kámoši do TEPfaktoru. Je to kousek, je tam chláďo a zažijete nezapomenutelné zážitky. A pokud půjdete na vyhlídku se svým chlupáčem, nebojte se, mají tam i super bájo bar, ve kterém na vás chlupáč určitě trpělivě počká. Takové bašty jako v tomto baru všude nedostane J 

 

Tip na ubytování a zážitek

 

Až se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování či netradiční zážitek v blízkosti, zastavte se v TEPfactor Slapy. Nejen že si tu můžete zahrát hru na motivy pevnosti Boyard, ale také se tu můžete ubyvat v plážových domcích.